www.tatilfuryasi.com
Antalya'da Gezilecek Yerler

antalya kültürel yerler
Antalya
Gezi
*

Antalya doğal güzellikleri ile cazibe merkezidir. Antalya denince akla ilk gelen Alanya, Kemer, Belek, Adrasan, Kaş,Olimpos, Side, Manavgat, Kalkan, Kekova ve daha birçok bölge hafızalarda yer edinmiştir. Bölgede, Kurşunlu, Manavgat, ve Düden Şelalesi olmak üzere dünyaca ünlü şelaleler bulunmaktadır. Ayrıca Lara Plajı ve Konyaaltı Plajıda burada yer almaktadır.

Alanya'da dim çayına gidebilir, burada taze alabalık yiyebilirsiniz. Alanya Kalesi'ne çıkarak muhteşem manzarayı görebilirsiniz. Buradan Alanyayı kuşbakışı izleyebilirsiniz. Kaleden aşağı inerken, tarihi yapıları yürüyerek görebilirsiniz. daha sonra buradan Damlataş mağarasına gidebilir bir muhteşem oluşumu görebilirsiniz.

Alanya'da müzelerde gezmeden dönmeniz tavsiye etmiyoruz. Burada Arkeoloji Müzesi, Atatürk evi Müzesi ve muhteşem mimarisi ile Kızıl kuleyi gezmenizi tavsiye ediyoruz.

Antalya uzun ve köklü bir geçmişe sahip bir bölge olması dolayısıyla birçok müzeye ve arkeolojik yapıya sahiptir. Olympos Antik Kent, Aspendos antik kent, Side antik kenti ve Müzesi ve Patara Antik Kenti burada göreceğiniz bazı arkeolojik yapılardır.

Aslında Antalya saymakla bitmeyecek bir doğal güzelliklere sahiptir. Manavgat Şelalesi, Düden Şelalesi, Karain Mağarası, Beldibi Mağarası, Köprülü Kanyon, Yanartaş gibi birçok gezilecek yere sahiptir. İsterseniz Manavgat Şelalesi'nde rafting yapabilir ya da safarileri çıkabilirsiniz.

Kaputaş Plajı:

Türkiye'nin en ünlü plajlarından biri olan Kaputaş Plajı Kaş ve Kalkan arasında yer almaktadır. Bu plaj in en önemli özelliği kanyon Vadisi'nde yer almaktadır. Güzelliği ile herkesi kendine hayran bırakan plaj, kalkana 10 kilometre mesafede, Kaş'a 20 kilometre mesafededir. Kaputaş Plajı pırıl pırıl kumsalı ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Plaja gidebilmek için dik bir yamaçtan aşağı 180-190 basamağı inmek gerekmektedir. Bölgenin doğal güzelliğini korumak amacıyla hiçbir tesise, WC ya da giyinme kabini kurulmasına izin verilmemektedir.