ERDEK

Erdek Balıkesir Bandırma'ya bağlı yerli turist açısından Avşadan sonra en çok tercih edilen tatil bölgesidir. Erdek ve civar köyleri boylu boyunca sahil şeridine dizilmişlerdir. Her bir köy kendine özgü doğal yapısı ile yaz boyunca belli oranlarda turist ağırlamaktadır. Bölgede Erdek ve Ocaklar dışında otel bulma imkanınız yoktur. Hatta bazı sahil köylerinde sadece kiralık köy evleri bulursunuz. Erdek ve çevresi muhteşem doğası ve birbirinden güzel plajları ile güzel bir tatil geçirmenizi sağlamaktadır. Köylerde organik sebze meyveile süt ve süt ürünleri,yumurta vb. gıdalar alabilirsiniz. Özellikle zeytin ve zeytinyağını fabrikasyon olmadan doğal olarak köylerden temin edebilirsiniz.

erdeke ne zaman gidilir
Erdek'ya Ne Zaman Gidilir?

Erdek Marmara bölgesinde bulunmaktadır. Bu yüzden iklimi genellikle İstanbul ve çevresi ile aynı olmaktadır. Bölgede en iyi tatil Haziran ortasından Eylül ayının ortalarına kadardır.

Devamını Oku


iğneada'da gezilecek yerler nerelerdir
Erdek'te Gezilecek Yerler

Erdek Kapıdağ yarım adasında bulunmaktadır. Bu tarihi yarım ada da bir çok koy ve tatil yapabileceğiniz sahil kasabaları bulunmaktadır. Bölgede en popüler tatil bölgesi Ocaklar'dır. Eskiden sakin bir köy olan Ocaklar son yıllarda turizm açısından yaptıkları yenilikler ile gelişmiş, köy olmaktan çıkıp mahalle olmuştur.

Devamını Oku
erdeke nasıl gideriz
Erdek'e Nasıl Gidilir?

İstanbul'a yakın tatil bölgelerinden birisi de Erdektir. Erdek'e en kısa ulaşım İDO Arabalı Feribotudur. 2,5 saatlik bir yolculuk sonunda Bandırmaya geliyorsunuz.

Devamını Oku
  • 01.