www.tatilfuryasi.com

İĞNEADA

İğneada Karadeniz'e kıyısı olan Kırklareli'nin şirin bir ilçesidir. İstanbul'a yakın bir yer olması dolayısıyla yaz dönemlerinde oldukça popüler turistik yerlerden bir tanesidir.
Denizİ ve doğası ile tatil severlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri olan İğneada, longoz ormanları ile dünyanın sayılı doğal yaşam alanlarından bir tanesine sahiptir. Longoz ormanlarını bu kadar farklı kılan en önemli özelliği, bitki çeşitliliği ve ağaç köklerinin suyun içinde yer almasıdır. Bu bölge ayrıca birçok kuşa ev sahipliği yapmaktadır. Bu kadar çok doğal çeşitliliğe sahip olması bu ormanları dünyanın sayılı yerlerinden biri haline getirmektedir. İstanbul'a 250 kilometre mesafede yer alan bu şirin ilçe 2500 nüfusu ile Turizm e büyük bir destek vermektedir. Yaz dönemlerinde 50 bine kadar çıkan nüfusu ile bir çok şehirden insan akınına uğramaktadır. Yaklaşık 22 kilometre uzunluğundaki kumsalları ile Akdeniz'e aratmayan bu güzel ilçe deniz ve doğan'ın muhteşem bir birleşimidir.

iğneadaya ne zaman gidilir
İğneada'ya Ne Zaman Gidilir?

İğneada'da turizm sezonu haziran ve eylül ayları arasındadır. Özellikle Haziran ayı dinlenmek isteyenler için en güzel sezondur. Bu dönem havanın ılık-sıck arası olduğu bir dönemdir. Bu nedenle huzur arayanlar için gerçek anlamda bir cennettir.

Devamını Oku


iğneada'da gezilecek yerler nerelerdir
İğneada'da Gezilecek Yerler

İğneada, hem Denizi ile hem de doğal güzellikleri ile gelenlere farklı alternatifler de tatil imkanı sunmaktadır. Burada birçok aktivitede yapmak mümkün, longoz ormanlarında gezip doğal bitki örtüsünü görebilirsiniz. Ayrıca göller açısından oldukça zengin olan bu bölgede yürüyüşler yapabilir, balık tutabilir,fotoğraf çekebilir ya da safarilere katılabilirsiniz.

Devamını Oku
iğneadaya nasıl gideriz
İğneada'ya Nasıl Gidilir?

İstanbul İğne Adası yaklaşık 225 kilometredir. Eğer kendi aracınızla gidiyorsanız Yaklaşık dört dört buçuk saatlik bir yol sürmektedir. İstanbul'dan otobüs ile gitmek isterseniz İstanbul otogarından İğneada arası yaklaşık olarak 4,5 saat sürmektedir. İstanbul'dan hareket eden araçlar Öncelikle istanbuldan saray istikametine daha sonra vizeden Demir köye oradan da iğneada'ya varmaktadır.

Devamını Oku
  • 01.