www.tatilfuryasi.com
İğneada'da Gezilecek Yerler

aiğneada kültürel yerler
İğneada
Gezi
*

İğneada, hem Denizi ile hem de doğal güzellikleri ile gelenlere farklı alternatifler de tatil imkanı sunmaktadır. Burada birçok aktivitede yapmak mümkün, longoz ormanlarında gezip doğal bitki örtüsünü görebilirsiniz. Ayrıca göller açısından oldukça zengin olan bu bölgede yürüyüşler yapabilir, balık tutabilir,fotoğraf çekebilir ya da safarilere katılabilirsiniz.
Bu kadar çok çeşitliliğe sahip olan İğneada'da dolu dolu bir tatil yaşamak mümkündür. Herkese hitap eden yapısı ile ister dinlenmek için gelebilir, isterseniz aktivite yapabilir istersenizde iğneada'nın muhteşem denizi'nde keyifli bir deniz tatili yaşayabilirsiniz.

>

İğneada'ya gelmişken 15 kilometre yakınında bulunan Beğendik köyünde ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bulgaristan sınırına yakın olan bu köy, muhteşem kumsalları ile iğneadayı aratmayacak niteliktedir. Denizi oldukça durgun olan beğendik, karadenizde olduğunuzu unutturacak nitelikte durgun sulara sahiptir. Sahilde yer alan küçük işletmeler size güzel bir tatil olanağı sunmaktadır. Bölgede yedi tane göl bulunmaktadır.
Ramana,Saka ,Sülüklü, Erikli, Mert, Pedina, Hamam gölleri koruma altındaki göllerdir. Buralarda yürüyüşler yaparak güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.