KIYIKÖY

İstanbul'a 2,5 saat mesafede bu yer alan bu şirin balıkçı kasabası Kırklareli'nin Vize ilçesinde yer almaktadır. Karadenize kıyı olan bu şirin yer tipik karadeniz bitki örtüsüyle sizleri karşılıyor. Yemyeşil doğası ve harika kumsalları ile Kıyıköy İstanbul'a yakın bir harika bir dinlenme ve tatil yeri. Sıcacık atmosferi ve lezzetli yemekleri ile Kıyıköy, size harika bir dinlenme ve tatil olanağı sunuyor.Kasaba iki adet derenin denize döküldüğü yer üzerinde kurulu, Kazandere ve Pabuçdere derelerinin denize döküldüğü yerde oluşan kumsal, tatilcilerin en çok tercih ettiği alan olmaktadır. Kıyıköy uzun bir tarihe ev sahipliği yapmış olsada ayakta kalabilen bir kaç tarihi yapıya sahiptir. Bunlardan biride Ayanikola manastırıdır.

Bölgede manda yetiştiriciliği oldukça yaygın, bu nedenle buraya geliyorsanız manda yoğurdunu yemeden dönmenizi tavsiye etmiyoruz. Kıyıköy'de konaklama için 1-2 otel bulunmaktadır. Bu yüzden bölgede pansiyonculuk oldukça popülerdir. Hatta bölge halkı yeterli tesis olmamasından dolayı evlerini kiraya vermektedir. Günübirlik deniz tatili yapmak istiyorsanız , Kıyıköyde iki adet plaj vardır ve bu plajlarda duş almak için belediyenin sunduğu alanlar mevcuttur.

kıyıköye ne zaman gitmeliyiz
Kıyıköy'e Ne Zaman Gidilir?

Kıyıköy yazıyla kışıyla ayrı bir cennetir. Nisan, mayıs aylarında canlanan doğası ve dereleri ile gelen misafirlerine yeşilin çeşitli tonlarını gösterirken, huzurlu ve sessizliğide sunar. Haziran-temmuz-ağustos aylarından ise tam anlamıyla deniz sezonu açılır ve eylül ayının ortasına kadar rahatlıkla denize girilebilir.

Devamını Oku

Kıyıköy gezilecek yerler nerelerdir
Kıyıköy Gezilecek Yerler

Kıyıköy sahip oduğu dola güzellikleri ile bir çok aktivite imkanı sunmaktadır. Özellikle doğa yürüyüşleri burada oldukça popülerdir. Geniş ve yemyeşil ormanları treking yapmak isteyenler için her zaman favori alanlardan biri olmuştur.

Devamını Oku
Kıyıköy'e nasıl gideriz
Kıyıköy'e Nasıl Gidilir?

İstanbul'a 155 km mesafede yer alan Kıyıköy 3 saat mesafededir. Kıyıköy'e kendi aracınızla gidebileceğiniz gibi, İstanbul Esenler otogarından hareket eden otobüslerlede buraya ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku
  • 01.